ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΓΙΑ ΓΕΡΑ ΣΤΟΜΑΧΙΑ

Ο Παναθηναϊκός τα βρήκε… σκούρα απέναντι στην Αναγέννηση Καρδίτσας, ωστόσο στο τέλος επικράτησε 2-1 με ανατροπή, στο ματς για την δεύτερη αγωνιστική του όγδοου ομίλου του Κυπέλλου Ελλάδας. Η Αναγέννηση προηγήθηκε στο 14’ με τον Πλαβούκο, ενώ οι «πράσινοι» ισοφάρισαν στο 51’ με τον Μουνιέ. Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μολίνς διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

Ο Παναθηναϊκός δυσκολεύτηκε πολύ απέναντι στο νεανικό σχήμα της Αναγέννησης και ουσιαστικά “πέταξε” και πάλι το πρώτο ημίχρονο όπως και στον αγώνα με τη Λαμία, στον οποίο στάθηκε και πιο άτυχος.

Ο Παναθηναϊκός αντέδρασε γρηγορότερα και ανέλαβε τα ηνία του αγώνα, χάνοντας τρείς ευκαιρίες με τον Χατζηγιοβάνη στο 28’ και το 36’. Στο 51′ τελικά, ο Γιόχανσον σέντραρε από δεξιά και ο Μουνιέ με κρεμαστή κεφαλιά, ισοφάρισε.

Οι «πράσινοι» έψαξαν το δεύτερο γκολ που θα τους φέρει στους έξι βαθμούς και το βρήκαν στις καθυστερήσεις και αυτή τη φορά ο Μολίνς δεν πέτυχε δοκάρι αλλά δίχτυα!

Πηγή: leoforos.gr